Szanowni Państwo, Nauczyciele, Emeryci i Pracownicy szkoły

           Szanowni Państwo, w tym roku Dzień Edukacji Narodowej świętujemy inaczej niż dotychczas. W tym czasie, kiedy świat dotyka pandemia DELTA szczególnie troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo  nas i naszych uczniów. 

Wiem, że  wszyscy tęsknimy za uroczystymi akademiami, podczas których nasi uczniowie odkrywali przed nami swoje talenty i ze wzruszeniem wspominamy  pełną salę życzliwych uczniów i ich rodziców, którzy z ogromną sympatią wyrażali wdzięczność za codzienny trud naszej  pracy.  Takie chwile zawsze na długo pozostają w sercu i w pamięci. 

Szanowni Państwo, mimo, że dziś świętujemy DEN w trudnej sytuacji, chciałabym, aby towarzyszył nam radosny nastrój, pełen optymizmu i nadziei. 

Pamiętajmy o słowach H. Sienkiewicza, naszego dobrego ducha i patrona, którego twórczość krzepiła serca Polaków w najtrudniejszych dziejach Polski. 

„Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy,

daje rzeczom kształty i kolory”.

          Słowa te odzwierciedlają prawdę o nas i naszej codziennej pracy. Mimo wielu trudności, jakie napotykamy w obecnej rzeczywistości, staramy się z niezłomną pasją realizować nasze cele.

Dziękuję wszystkim, za otwarte serca, pełne zapału i gotowości do pracy w każdej rzeczywistości.

Dziękuję, za tak wiele inicjatyw podejmowanych podczas  zdalnego nauczania, za chęć  w  pokonywaniu trudności i upór w dążeniu do celu. 

Dziękuję również, za wysokie wyniki naszych uczniów podczas Egzaminu Ósmoklasisty, kształtujące się powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej, powiatowej i gminnej. 

Albert Einstein powiedział, że

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”

          Jestem pewna, że wszelkie działania podejmowane dla dobra naszych uczniów i naszej szkoły są dla Was źródłem wielkiej radości.

 I życzę, aby ta radość była jak niegasnący płomień, który  rozpala serca i umysły uczniów do poznawania świata  wiedzy i nauki. Aby była zalążkiem przyszłych sukcesów i dawała poczucie osobistego spełnienia i satysfakcji. 

Jeszcze raz życzę wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego, życzę zdrowia i wytrwałości, oraz wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym a zasłużonym emerytom, by realizowali swoje życiowe pasje, aby byli aktywni i uśmiechnięci.

Jak mawiał Jan Paweł II: 

„W życiu nigdy nie jest za późno na miłość, naukę i spełnienie marzeń”.

Spełniajcie swoje marzenia kochani i bądźcie szczęśliwi. 

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie