zielona szkoła

5 czerwca uczniowie klas IV-VII o godzinie 14.00 wyjechali na siedmiodniowy pobyt na zieloną szkołę do Szklarskiej Poręby na wczasy profilaktyczne. Pobyt odbędzie się dzięki wsparciu Wójta Gminy Jerzmanowa pana Lesława Golby oraz Fundacji KGHM Polska Miedź, która przekazała fundusze na realizację zadania  pn. „Zielona Szkoła dla uczniów szkół podstawowych Gminy Jerzmanowa”.

W tym roku do Szklarskiej Poręby pojechało łącznie 96 uczniów wraz z opiekunami panią dyrektor Wiolettą Olejnik, p. Bogusławą Molińską, p. Agnieszką Wodnicką, p. Katarzyną Kaczocha, p. Karoliną Pisarską, p. Beatą Kalinowską-Augustyniak, p. Robertem Wrzesińskim ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie. W ramach wyjazdu  uczniowie realizować będą program nauczania  oraz  programy wychowawczo-profilaktyczny w tym zajęcia wspierające kompetencje emocjonalno – społeczne z psychologiem. 

Podczas  zbiórki przed szkołą, zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, o których przypomniała Pani Dyrektor. Podróż minęła przyjemnie i spokojnie. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 16.30. W hotelu Bornit uczniowie zostali zakwaterowani w pokojach,  po czym udali się na pyszną obiadokolację.  Następnie każdy z wychowawców zapoznał uczniów z obiektem, a także zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w obiekcie hotelowym.  

INTERFERIE Sport Hotel Bornit to hotel w Szklarskiej Porębie, położony na wysokości aż 750 metrów n.p.m., z którego roztacza się malowniczy widok na Karkonosze. Obiekt w górach zlokalizowany jest w bliskiej okolicy szlaków górskich, tras biegowych oraz rowerowych. Hotel w kategorii 4 gwiazdek dysponuje 90 pokojami. Dla uczniów dostępne są: basen, kręgielnia, piłkarzyki, bilard, przepiękny taras widokowy, bar patio, stołówka, stół do tenisa stołowego, sale zabaw dla dzieci, tarasy widokowe na szesnastym piętrze. 

Opracowała: Beata Kalinowska – Augustyniak

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie