15 września 2023 r. uczniowie klas Va, Vb i VII o godzinie 10.00 wyjechali na dziesięciodniowy pobyt na zieloną szkołę do Jarosławca na wczasy profilaktyczne.

Koszty pobytu w całości finansuje Organ prowadzący –  Gmina Jerzmanowa.

W tym roku nad morze pojechało łącznie 39 uczniów wraz z opiekunami: panią dyrektor Wiolettą Olejnik, p. Elżbietą Urbanowicz-Przysieżną, p. Katarzyną Kaczocha oraz p. Przemysławem Mazan. W ramach wyjazdu  uczniowie realizować będą program nauczania  oraz  program wychowawczo-profilaktyczny.

Podczas  zbiórki przed szkołą, uczestnicy wyjazdu zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, o których przypomniała Pani Dyrektor. Podróż minęła przyjemnie i spokojnie. Na miejsce wszyscy dotarli ok. godz. 17.00. W  Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „BARKA” uczniowie zostali zakwaterowani w pokojach,  po czym udali się na smaczną obiadokolację.  Następnie każdy z wychowawców zapoznał uczniów z obiektem, a także zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w obiekcie hotelowym. Nie zabrakło również spaceru na piękną plażę.

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny „BARKA” położony jest w miejscowości Jarosławiec – starej, nadmorskiej wsi rybackiej z XVI wieku. Jedną z atrakcji Jarosławca jest latarnia morska o wysokości 33,3m, zbudowana w 1836 roku. Turyści miło spędzają czas opalając się na piaszczystej 7 kilometrowej plaży.

Dla uczniów w ośrodku dostępne są: basen, boisko do piłki nożnej, siatkowej, koszykówki, siatkówki plażowej, salka gimnastyczna, sala z bilardem i stołem do ping-ponga, miejsce na ognisko, a także grota solna.

Opracowała: M. Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie