Dzisiejszy dzień na zielonej szkole tuż  po śniadaniu rozpoczęliśmy zajęciami lekcyjnymi. Klasy piąte miały lekcje matematyki, a także języka polskiego, w czasie której przygotowywały się do napisania pozdrowień z wyjazdu na karcie pocztowej. Klasa siódma natomiast utrwalała poznane słownictwo w czasie lekcji języka angielskiego.

Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer brzegiem morza.

Na plaży uczestniczyliśmy w  zajęciach rekreacyjnych – siatkówce plażowej oraz piłce nożnej, a także zajęciach plastycznych, w czasie których uczniowie wykonywali płaskorzeźby z piasku.

Po powrocie do ośrodka spotkaliśmy się  panem Wiesławem, lokalnym rybakiem, który opowiedział nam jak wygląda praca rybaka. Nauczył nas rozpoznawać różne gatunki ryb, a przede wszystkim  opowiedział wiele historii związanych z morzem oraz ciekawe przygody, które przeżył na morzu.

Następnie udaliśmy się na basen, który znajduje się w naszym ośrodku „BARKA”. Relaks w wodzie okazał się znakomitą zabawą. Po basenie skorzystaliśmy również z tężni solankowej.

Wieczorem udaliśmy się na okoliczną, piękną plażę Dubaj, gdzie podziwialiśmy zachód słońca. A zwieńczeniem tego dnia była seans filmowy, w czasie którego oglądaliśmy drugą część filmu „Auta 1”.

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie