W dniu 15.11.2017r. nasza szkoła była organizatorem turnieju mini piłki koszykowej dziewcząt na szczeblu ½ rozgrywek powiatowych. Turniej został rozegrany w ramach Igrzysk Dzieci urodzonych w roku 2005 i młodszych pod patronatem Dolnośląskiego Szkolnego Związku Sportowego.
Na Sali Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie gościli reprezentanci Szkół Podstawowych Gmin Powiatu Głogowskiego: SP Nielubia, SP Białołęka, SP Jerzmanowa, SP Serby, SP Przedmoście, SP Kotla i gospodarze SP Jaczów.
Dziewczęta tego dnia rywalizowały w rozlosowanych dwóch grupach. Dwa pierwsze miejsca awansowały do ścisłego finału gdzie rozegrały mecze „O Mistrzostwo Szkół Podstawowych Gmin Powiatu Głogowskiego”. Sportowej rywalizacji i wiążących się z tym emocji tego dnia nie brakowało. W wielu rozegranych spotkaniach dziewczynki walczyły zgodnie z duchem idei fair play i szacunku do przeciwnika.
W finale spotkały się zespoły Szkół Podstawowych z Kotli, Przedmościa, Serbów i Jerzmanowej. Zwycięsko z całej rywalizacji wyszły Dziewczęta z Sp Kotla wygrywając w finale z SP Przedmości. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Serbów.
Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pierwsze dwa zespoły będą rywalizowały w ścisłym finale Powiatu Głogowskiego ze szkołami miejskimi. My natomiast już teraz życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli.

Opracował: Przemysław Mazan

__________________________________

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie