We wtorek, 7 listopada 2023 r. drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie. Czekała tam na nich prawdziwa przygoda.

Zaraz po przyjeździe ubrani w mundury i hełmy strażackie, uczestniczyli w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Poznali zawód strażaka oraz poprawny sposób wzywania służb ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy. Na sali edukacyjnej „OGNIK” uczniowie dowiedzieli się, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń i do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Prawdziwym przeżyciem było wydostanie się ze sztucznie zadymionego pomieszczenia. Ale z tym zadaniem dzieci poradziły sobie wzorowo.

Odwiedziły także dyżurkę, czyli miejsce dowodzenia, w którym odbierane są zgłoszenia i wydawane dyspozycje do wyjazdu na akcje ratunkowe. 

Na koniec uczniowie poznali specjalne ubrania strażaków, dowiedzieli się, że misją PSP jest nie tylko walka z pożarami, lecz również pomoc w czasie powodzi, czy wypadków samochodowych.

Wizyta była wspaniała i bardzo ciekawa!

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Agnieszka Paś, Ewa Borodziuk i Magdalena Nadymus.

Opracowała: M. Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie