Dnia 6 czerwca 2024 roku uczniowie klas 1A i 3B wybrali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Świerkowe Zacisze” w Jakubowie Lubińskim.

Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po ścieżce edukacyjnej w lesie. Najbardziej czekaliśmy na spotkanie ze zwierzętami. Wiele radości sprawiło nam karmienie kucyków.

Oglądaliśmy zabytkowe maszyny rolnicze i dowiedzieliśmy  się do czego wykorzystywano je w gospodarstwie.  Udaliśmy się także do skansenu, gdzie gospodarz pokazał dawny sprzęt używany do różnych prac oraz prezentował sposób ich działania. Bardzo podobało się nam pranie na tarach i cięcie piłą drewna. Wszystkim też udało się doić krowę. Dodatkowo wzięliśmy udział w warsztatach robienia mydełek. Wszystkie te czynności jeszcze bardziej zbliżyły nas do tradycyjnego życia na wsi.

Mieliśmy również czas wolny na świeżym powietrzu. Na wszystkich czekała świetna zabawa w otoczeniu niezwykłej przyrody. Największą atrakcją tego dnia była tyrolka.

Na koniec wspólnie spędziliśmy czas przy ognisku i zjedliśmy pyszne kiełbaski. Za zgodą właściciela nakarmiliśmy ryby w stawie: karpie, liny i okonie. Była to dla nas bardzo atrakcyjna lekcja z mnóstwem przygód.

Opracowały: Anna Kardasz i Beata Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie