WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

30 września 2020 r., w Dzień Chłopaka, uczniowie klas 8a, 7a i 7b wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Wrocławia, gdzie czekało na nich sporo atrakcji. Pierwszą z nich był udział w grze miejskiej: uczniowie podzieleni na 8 grup rozwiązywali zagadkę, mając do dyspozycji mapkę, telefony i własne zwoje mózgowe. Wprawdzie nikomu nie udało się rozwiązać zagadki, ale najlepiej z zadaniem poradziła sobie grupa chłopców z klasy 7a! Brawo chłopaki!

Ponadto uczniowie zwiedzali Movie Gate: muzeum, w którym mogli obejrzeć rekwizyty używane podczas produkcji różnych znanych na całym świecie filmów (np. James Bond, Obcy). Muzeum mieści się w bunkrze z czasów II wojny światowej położonym pod Placem Solnym, co samo w sobie było nie lada atrakcją. Można tam było zobaczyć również ekspozycje nawiązujące to czasów wojny, między innymi mundury żołnierzy i sprzęt wojskowy. Uczniowie zwiedzili też laboratorium iluzji oraz wzięli udział w pokazie Szalonego Naukowca, podczas którego obserwowali i brali udział w eksperymentach z użyciem ciekłego azotu.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Hydropolis – uczniowie obejrzeli projekcję 360° na 65-metrowym ekranie opowiadającą o powstaniu wody na ziemi, zobaczyli najbardziej przerażające stworzenia zamieszkujące głębiny morskie, zwiedzili strefę Miasto i Woda, a także mogli podziwiać różnorodne instalacje multimedialne i zobaczyć drukarkę wodną znajdującą się przed wejściem do Hydropolis.

Podczas wycieczki nad uczniami opieką sprawowali: Beata Jaworska, Julita Zwolińska, Magdalena Łojko, Magdalena Kędziora, Przemysław Mazan i Robert Wrzesiński.

Opracowała: M. Łojko

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie