Poznaj-Polske_okno-1

Wycieczka uczniów klas drugich i trzecich to kolejny wyjazd współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Uczniowie wraz z opiekunami słoneczny dzień we Wrocławiu rozpoczęli od gry terenowej „W poszukiwaniu krasnali” na Rynku Głównym.

Następnie w Hydropolis zapoznali się z nowoczesnymi wystawami dotyczącymi wody i jej roli w życiu planety. Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Atrakcyjna forma muzeum bardzo spodobała się uczniom.

Spacer po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego to kolejna atrakcja wycieczki. Przed wejściem uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, a następnie wraz z przewodnikami odbyli „podróż” po najciekawszych miejscach Ogrodu. W trakcie zwiedzania uczniowie podziwiali „arboretum”, czyli parkową część Ogrodu, która zajmuje jego największą część i skupia ogromną kolekcję drzew i krzewów. Ponadto dzieci oglądały kolekcje roślin tropikalnych, zgromadzonych, m.in. w szklarni „Victoria”, której nazwa pochodzi od uprawianej tam rośliny wodnej – wiktorii brazylijskiej. W palmiarni „Jubileuszowej” oraz zespole szklarni tropikalnych podziwiali zbiór około 50 gatunków palm, roślin mięsożernych, tropikalnych roślin użytkowych, czy najstarszą w Polsce kolekcję sagowców.

Opracowała: Magdalena Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie