Muzyczny, radosny i pełen optymizmu – taki był dzisiejszy dzień uczennic koła muzycznego i wokalnego, które pojechały do Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” w Głogowie wraz z opiekunem Panią Mariolą Dubowską, aby dać koncert.

W taki sposób świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora, który w Polsce obchodzony jest 14 listopada. Święto to jest symbolem pamięci i wdzięczności kierowanej do wszystkich seniorów i ma na celu m.in. docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć integrację międzypokoleniową, jak i integrację środowiska seniorów.

Z tej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć niespodzianki. Z muzycznym prezentem dla seniorów – koncertem patriotycznym, przepięknie zaprezentowały się uczennice klas II-V, prezentując znane i lubiane utwory wokalne i instrumentalne, solowe i zespołowe. Taki repertuar zachwycił seniorów i do wspólnego śpiewania nie trzeba było nikogo długo namawiać. To były chwile pełne wzruszenia i zadumy, ale także radości i entuzjazmu ze wspólnego świętowania. 

Mamy nadzieję, że dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci seniorów i naszych uczennic, a optymizm i radość, które tego dnia płynęły ze sceny pozostaną z seniorami na dłużej, nie tylko w dniu ich święta.

Opracowała: Mariola Dubowska

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej 

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie