Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo do niej pędzili? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak… To wydarzyło się naprawdę. Gdzie? W naszej szkole! Tylko… nocą!

Piątek, 19 maja 2023 roku był wyjątkowym dniem, a właściwie nocą dla chętnych uczniów z klas III, IV i V, gdyż tej nocy nocowali oni w szkole. I… zaczęło się!

Do naszej dyspozycji była cała szkoła, zaczęliśmy od zabaw tanecznych i gier planszowych, później była pyszna kolacja – pizza, nie mogło zabraknąć nocnego seansu filmowego z popcornem i frytkami, a także snucia nocnych opowieści.

Cała noc minęła bardzo szybko, przepełniona była wrażeniami i dobrą zabawą. Z pewnością wszyscy zapamiętamy ją na długo!

Wspólne nocowanie daje możliwość doskonałej rozrywki, relaksu i integracji. Poprzez uczestnictwo w zajęciach uczniowie zdobywają ciekawe doświadczenia, rozwijają wyobraźnię, kreatywność.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Katarzyna Kaczocha, p. Magdalena Nadymus, p. Elżbieta Urbanowicz-Przysiężna oraz p. Ewa Borodziuk.

Opracowała: Magdalena Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie