W ramach Szkolnego Programu Wsparcia Zdrowia Psychicznego uczniowie klas IV-V mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez psychologa szkolnego, p. Karolinę Pisarską poświęconych tematyce zdrowia psychicznego. Celem warsztatów było uświadomienie uczniów o potrzebie dbałości, nie tylko o zdrowie fizyczne , ale także psychiczne. Uczniowie dowiedzieli się jak minimalizować ryzyko zaburzeń psychicznych, jak troszczyć się o siebie, czego potrzebuje nasz mózg, aby dobrze funkcjonować, a także gdzie można szukać pomocy w sytuacji trudnej.

Po części teoretycznej uczniowie chętnie dzielili się własnymi troskami, a także sposobami radzenia sobie z przykrymi emocjami. Po wspólnej rozmowie obejrzeliśmy film pt.: „Jak wspierać poczucie własnej wartości?”.

W ramach szkolnej akcji przygotowana została również gazetka szkolna z ciekawymi informacjami jak zadbać o zdrowie psychiczne, a także prezentacja ze wskazówkami dla rodziców na temat: „Jak budować pewność siebie u dziecka?” – link poniżej:

***************************

—> ZAPRASZAMY TUTAJ

***************************

Przygotowała: Karolina Pisarska i Julita Zwolińska

Wioletta Olejnik 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie