SZKOLNE OBCHODY DNI BEZ PRZEMOCY

W bieżącym tygodniu w naszej szkole organizowane były Obchody Dni bez Przemocy. W ramach tej akcji uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez naszych specjalistów szkolnych Panią psycholog – Karolinę Pisarską i Panią pedagog – Julitę Zwolińską. Podczas zajęć omówiona została tematyka zjawiska przemocy w świecie realnym i w cyberprzestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować na przemoc oraz poznali możliwości pomocy z której mogą skorzystać młode osoby doświadczające przemocy ze strony innych lub będące jej świadkami.

Uczniowie poszczególnych klas obejrzeli filmiki z udziałem znanych sportowców Kamila Stocha i Roberta Lewandowskiego w ramach kampanii „Bądź kumplem nie dokuczaj”, której celem jest promowanie życzliwych postaw i przeciwdziałanie dokuczaniu.

Młodsze klasy wykonały prace plastyczne przedstawiające wizerunek pozytywnego bohatera książki, filmu lub bajki, któremu obca jest przemoc.

Zadaniem uczniów klas starszych było przygotowanie haseł związanych z cechami „dobrego kumpla”, a także udekorowanie korytarza plakatami wolnymi od przemocy prezentując w ten sposób zachowania pożądane, pełne szacunku, akceptacji i wzajemnej pomocy.

Wszyscy uczestnicy szkolnej akcji byli jednomyślni – w naszej szkole nie ma zgody na PRZEMOC!

Organizatorzy akcji: Karolina Pisarska i Julita Zwolińska

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie