5 czerwca 2024 roku uczniowie z klas 1A, 1B i 2B wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Elizą Piotrowską, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej – Filia w Jaczowie. Pani Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci z serii „Ciocia Jadzia” oraz wolnego tłumaczenia serii „Tupcio Chrupcio”.

W oczekiwaniu na pisarkę, pani dyrektor Wioletta Olejnik czytała dzieciom fragment książki pt. „Ciocia Jadzia w Rio”. Wszyscy z wielką uwagą słuchali ciekawych przygód szalonej cioci.

Podczas spotkania dzieci poznały tajemnice powstawania książek z serii „Ciocia Jadzia”, dowiedziały się, kiedy autorka napisała swoją pierwszą książkę, dlaczego musiała nauczyć się czytać, a także czy ciocia Jadzia istnieje naprawdę. Pani Eliza zaskoczyła czytelników m.in. tym, że na co dzień mieszka w Brazylii, a do Polski przylatuje kilka razy do roku, głównie po to, aby spotykać się z czytelnikami. Uczniowie brali także udział w warsztatach ilustratorskich, na których stworzyli swoje własne widokówki.

Spotkania autorskie to jedna z najprzyjemniejszych form promocji czytelnictwa, która niewątpliwie rozbudza zainteresowania książką. Osobiście można poznać autora, dowiedzieć się w jaki sposób powstają jego utwory oraz zadać nurtujące nas pytania na temat jego twórczości.

Dziękujemy autorce za wspaniałe i ciekawe spotkanie, a Gminnej Bibliotece za zaproszenie na tak interesujące wydarzenie.

Opracowała: Beata Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie