Ślubowanie Pierwszoklasistów

27 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość  – Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie. Do społeczności szkolnej przyjętych zostało 23 nowych uczniów.

W tym ważnym dniu udział wzięli Pani Wioletta Olejnik Dyrektor Szkoły, Pan Lesław Golba Wójt Gminy Jerzmanowa, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele uczniów klas pierwszych, a także starsi koledzy z klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami.

Pierwszoklasiści wzorowo zdali swój pierwszy egzamin – zaprezentowali bogaty program artystyczny, przygotowany wcześniej pod okiem swoich wychowawczyń, pani Agnieszki Paś oraz pani Magdaleny Nadymus. Pokazali, że potrafią recytować wiersze, pięknie śpiewać oraz tańczyć. Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy V b Aleksandra Bielska i Adrian Zając – nasi stali konferansjerzy.

Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze,  na Sztandar Szkoły Pierwszaki ślubowały:

Dbać o honor Szkoły i sławić jej imię.

Wcielać w życie ideały naszego Patrona – Henryka Sienkiewicza.

Kształtować postawę mądrego, odważnego i dobrego człowieka

oraz wzorowo wypełniać obowiązki ucznia ”.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Wioletta Olejnik dokonała pasowania na ucznia oraz wspólnie z wychowawcami wręczyła Pierwszoklasistom dyplom oraz upominki.

Tego dnia uczniowie klas pierwszych otrzymali wiele życzeń. Pani Dyrektor złożyła rodzicom i dziadkom gratulacje, dzieciom życzyła wiele radości, dużo sukcesów i samych wspaniałych ocen. Następnie Pan Wójt Lesław Golba na ręce Pani Dyrektor złożył oficjalny list z okazji uroczystości  ślubowania i pasowania. Pogratulował dzieciom i wychowawczyniom występu, wręczył również słodkie niespodzianki dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie Pani Dyrektor Wioletta Olejnik podziękowała uczniom klas pierwszych i wychowawcom za organizację tej pięknej uroczystości, przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego – uczniom z klasy V b za jej prowadzenie i czynny udział. Podziękowania skierowane zostały także dla wszystkich osób, które zaangażowały się w przygotowanie tego dnia.

Po zakończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Wszystkim Pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu  życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Opracowała: Magdalena  Nadymus

Oprawa fotograficzna: Beata Nadymus

Film: Katarzyna Mońka

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie