Dnia 26 kwietnia 2024 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością.

Zanim odbyło się pasowanie na czytelnika pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie, które przygotowali uczniowie z klasy 3B. Przekazali młodszym kolegom i koleżankom dlaczego warto czytać oraz jak należy dbać i szanować książki. Uczennice z klasy trzeciej wcieliły się w księżniczki, które zaprezentowały piękny taniec.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Potem nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała pani bibliotekarka Beata Nadymus. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pani dyrektor Wioletta Olejnik wręczyła każdemu uczniowi dyplom oraz piękną książkę Justyny Bednarek „Wnuczka Antykwariusza” od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.  Celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

Opracowała: Beata Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie