Dnia 22 maja 2023 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością.

Zanim odbyło się pasowanie na czytelnika pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie, które przygotowali uczniowie klas: 2b, 3a i 3b. Mogliśmy ujrzeć Pinokia, Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Roszpunkę, Kopciuszka czy nawet Jasia i Małgosię. Przekazali młodszym kolegom i koleżankom dlaczego warto czytać oraz jak należy dbać i szanować książki. Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy 3a Hanna Jedut oraz Karol Król.

Uczniowie klas pierwszych odgadywali także zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni, bajek i legend. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Potem nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała pani bibliotekarka Beata Nadymus. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pani dyrektor Wioletta Olejnik wręczyła każdemu uczniowi dyplom oraz piękną książkę „Pierwsze abecadło” od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.  Celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W trakcie apelu pani dyrektor Wioletta Olejnik wręczyła dyplomy oraz nagrody uczniom za udział w konkursie bibliotecznym „Czas z książką”.

Laureatami konkursu zostali:

 Katarzyna Drzewiecka (kl. 1a Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Jaczowie)

Urszula Bury (kl. 2b Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Jaczowie)

Anna Drzewiecka ( Przedszkole Gminne „Ocean Marzeń” w Jaczowie)

Anastazja Bogdańska (kl. 1a Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej)

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

Opracowała: Beata Nadymus, Anna Tondel

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie