Szanowni PaństwoDrodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu polskich patriotycznych i narodowych rocznic. Niech ten dzień będzie czasem zadumy i refleksji nad losem naszej Ojczyzny i nas samych, ale także czasem radosnego świętowania. Z ogromnym szacunkiem wspominamy i oddajemy hołd bohaterom, którzy zachowali w sercach polską godność, umiłowanie wolności, wartości i tradycje narodowe oraz walczyli zbrojnie o wyzwolenie naszej Ojczyzny na przestrzeni minionych lat.

Szczególnie pamięciom sięgamy do wydarzeń z 1918 roku, kiedy po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Ten wyjątkowy zryw patriotyczny i walka zbrojna zasługują na najwyższe uznanie i szacunek. Dzięki tym wydarzeniom i bohaterom dzisiaj cieszymy się wolnością.

Niech 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina nam, jak wielką cenę płaciły kolejne pokolenia Polaków i jakiego wysiłku trzeba było dokonać, abyśmy żyli dziś w wolnej i niepodległej Polsce. Dziękując za dar wolności, dbajmy o pomyślność naszej wspólnej Ojczyzny. To bardzo ważne, aby w nas samych i młodych ludziach kształtować szacunek do historii, przywiązanie do symboli narodowych oraz poczucie dumy z bycia Polakiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim radosnego świętowania!

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie