Co roku, w jedną z pierwszych sobót września organizowana jest pod patronatem pary prezydenckiej ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie wzięła udział również w tegorocznej 11. edycji, angażując w to przedsięwzięcie całą społeczność szkolną.

W budynku w Jaczowie w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, na którym pani dyrektor Wioletta Olejnik odczytała list prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający do udziału w akcji „Narodowe Czytanie” i fragment ballady „Romantyczność”. Słynne utwory Adama Mickiewicza, takie jak „Pani Twardowska”, „Do przyjaciół”, „Pierwiosnek” czytali podczas apelu zaproszeni goście: p. Magdalena Matuszak, p. Magdalena Werwińska, p. Sylwia Koszko, p. Agnieszka Śmigaj, p. Sandra Wolska oraz p. Dariusz Śmigaj. Nie zabrakło chętnych uczniów: Aleksandra Bielska, Agata Brygier, Hanna Jedut, Olaf Kuta, Karol Król oraz Aleksander Sowiżdżał, którzy pięknie czytali „Powrót taty”.

W budynku w Jerzmanowej uczniowie klas starszych spotkali się na holu, gdzie ich koledzy i koleżanki: Natasza Szablewska, Zuzanna Kurek, Pola Ryndak, Szymon Starzyński i Piotr Mońka czytali m.in. „Świteziankę”, „Romantyczność” oraz „Lilije”.

Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. 

Na zakończenie pani dyrektor Wioletta Olejnik podziękowała zaproszonym gościom, rodzicom, wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za współtworzenie tegorocznej akcji „Narodowe Czytanie”.

Koordynatorzy akcji: Beata Nadymus, Ewa Weryszko

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie