Uczennica klasy pierwszej Lena Kuczyńska już od najmłodszych lat pasjonuje się grą na skrzypcach. Uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie, gdzie odnosi liczne sukcesy.

13 marca 2023 r. Lena zdobyła wyróżnienie na X Międzyszkolnym Konkursie Małego Skrzypka. Konkurs odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Romana Maciejewskiego w Lesznie. 

Nie jest to pierwszy muzyczny sukces Leny w tym roku szkolnym. Lena zdobywała tytuł laureata oraz tytuł Osobowości Artystycznej na VII Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach Festiwalu „Forte” przez Fundację Jana Romanowskiego w Poznaniu. 

I nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie „Muzyczny Koryfeusz” organizowanym przez Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu, 

III nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Virtu Classicorganizowanym przez Fundację muzyczną „Virtuoso”. 

Lena, cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie jest z Ciebie dumna!  Gratulujemy sukcesów oraz wytrwałości na muzycznej drodze. Trzymamy mocno kciuki za Twój dalszy rozwój muzyczny oraz czekamy na kolejne występy.

Opracowała: Magdalena Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie