Uczeń klasy czwartej naszej szkoły Maksymilian Lewandowski jest mistrzem szachowym!

O przygodzie Maksa z szachami opowiedziała nam jego mama, pani Lena Lewandowska:

Maksymilian swoją przygodę z szachami zaczął jako przedszkolak, w wieku 3 lat. Gry w szachy uczył go dziadek, a następnie zaczął uczęszczać do szkółki szachowej w Głogowie. Początki nie były łatwe… nauka koncentracji nad szachownicą, poznanie zasad poruszania się wszystkich figur. Natomiast Maks szybko ujawnił swój szachowy talent. Zaczął jeździć na pierwsze turnieje, odnosić w nich liczne sukcesy, zdobywać: puchary, nagrody, medale i co najważniejsze doświadczenie. Podczas swojej kariery, bardzo często doświadcza radość wygranej, ale nie brakowało również łez i rozpaczy, kiedy do wygraj brakowało pół punktu, jak na ostatnim turnieju, 15 maja br., z okazji Dnia Hutnika zorganizowanym przez Hutę Miedzi Głogów – Maks zajął 4 miejsce.
Szachy, jak każda gra ma swoje stopnie zaawansowania zawodnika, Maks w tej chwili posiada 4 kategorię. Musiał kilkakrotnie udowodnić, że potrafi bardzo dobrze grać i wygrywać. Uczestniczył w wielu turniejach, nie tylko na Dolnym Śląsku, w naszym kraju, ale i poza Polską. Maksymilian posiada 19 pucharów za zajęcie bardzo dobry miejsc, 26 medali i 37 dyplomów.

Maks chętnie dzieli się swoim talentem. Ostatnio, przeprowadził lekcję koleżeńską w klasie IB, podczas której uczył młodszych uczniów naszej szkoły szachowego abecadła.

Maksymilian, cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie jest z Ciebie dumna!  Gratulujemy sukcesów oraz wytrwałości w osiąganiu coraz lepszych wyników w grze w szachy. Trzymamy mocno kciuki za dalsze postępy oraz liczymy na kolejne medalowe występy.

Opracowała: Magdalena Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie