Dzień kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

 Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Uczniowie klas I-V  świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Powstały bajowe kropkowe prace. Przerwy miedzylekcyjne urozmaicała gra Twister, powodująca wybuchy niesamowitego śmiechu. Podczas lekcji oglądaliśmy  film „The Dot” oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości.  Chętni rysowali swój talent w dużej kropce.

W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie. 

Opracowały:

Elżbieta Urbanowicz- Przysiężna

Agnieszka Wodnicka

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie