CZYTANIE WZMACNIA

Czytanie wzmacnia to hasło tegorocznej ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Noc Bibliotek”, które było doskonałą okazją do przeprowadzenia lekcji bibliotecznych pod tym samym hasłem oraz do promocji czytelnictwa wśród naszych uczniów.

 Regularne czytanie wzmacnia pamięć, poprawia koncentrację. Sprawia, że lepiej potrafimy wejść w rolę innej osoby, dzięki czemu łatwiej się odnaleźć w społeczeństwie. To tylko niektóre z zalet czytania książek, które zostały przedstawione w prezentacji pt. „Dlaczego warto czytać książki?” podczas lekcji bibliotecznych, które zorganizowała i przeprowadziła pani Beata Nadymus.

Uczniowie klas drugich oraz klasy IVa po obejrzeniu prezentacji wykonali plakaty zawierające hasła, rymowanki oraz rysunki zachęcające do czytania książek. Efekty pracy można zobaczyć na poniższym filmiku.

Na lekcjach bibliotecznych uczniowie klas pierwszych wysłuchali opowiadania „Z przygód krasnala Hałabały” Lucyny Krzemienieckiej i obejrzeli ciekawą książkę obrazkową, która przybliżyła im życie, zwyczaje i psoty skrzatów. Nie zabrakło też  zajęć plastycznych, podczas których dzieci narysowały przepiękne portrety krasnala Hałabały. Następnie były prezentowane na szkolnym korytarzu. Zajęcia bardzo się podobały, szczególnie najmłodszym uczniom, którzy dopytywali o kolejne  spotkania z bohaterami książek😊

Zapraszamy do obejrzenia relacji z lekcji bibliotecznych:

Już niebawem kolejne lekcje biblioteczne, z wykorzystaniem nowości wydawniczych, które zostały zakupione do naszej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do naszej szkolnej biblioteki.

Opracowała: Beata Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie