zaprezentowanie klasy

19  maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Unii Europejskiej, który w maju świętuje cała Europa. Apel rozpoczął się od przedstawienia uczniom kawałka historii oraz od prezentacji dotyczącej krajów członkowskich UE. Chór szkolny zaśpiewał hymn „Odę do radości” a uczniowie klasy 5b i 3a zatańczyli popularny taniec Belgijkę. Podczas prezentacji reprezentanci klas  brali udział w różnorakich konkurencjach. Świetnie się bawili, kiedy musieli  namalować nowy gatunek tulipana, zrobić croissanta z ciasta francuskiego czy rozpoznać zioła używane do pizzy.

Bardzo spodobała się konkurencja, w której nauczyciel wychowania fizycznego Pan Przemysław Mazan bronił rzutów karnych. Tylko jednemu uczniowi udało się strzelić gola – był to Filip Świątek z klasy 3b. W drugiej części uroczystości każda klasa zaprezentowała wylosowany wcześniej kraj. Wszystkie prezentacje były rewelacyjnie przygotowane. Uczniowie śpiewali, tańczyli, opowiadali ciekawostki. Cała szkoła świetnie się bawiła.

Mieliśmy również gościa, Panią Marzenę Wieciech, która przyjechała do nas aż z Bolesławca, żeby zatańczyć Flamenco. Dziękujemy serdecznie jeszcze raz. Ten profesjonalny występ zrobił na nas duże wrażenie. Pani Dyrektor Wioletta Olejnik wręczyła podziękowanie naszemu gościowi oraz podziękowała Pani Monice Krzymińskiej, Magdalenie Jagucak i wychowawcom klas za przygotowanie uroczystości. Po skończonej uroczystości rozeszliśmy się do klas, żeby skosztować regionalnych potraw, które przygotowały wszystkie klasy. Na kolejną edycję naszego Dnia Unii Europejskiej musimy poczekać rok i już nie możemy się doczekać.

Przygotowała: Monika Krzymińska

i Magdalena Jagucak

Dyrektor Wioletta Olejnik

Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie