W czwartek, 28 października 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie po raz kolejny wzięli udział w Dyktandzie Gminnym organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej. Tegorocznym zmaganiom ortograficznym przyświecało hasło: „Papież Jan Paweł II”.

Uczniowie naszej szkoły udali się na dyktando pod opieką p. Julity Zwolińskiej oraz p. Anny Tondel. Oficjalne otwarcie konkursu dla klas IV – VI nastąpiło o godz. 10:00, zaś uczniowie klas VII – VIII pisali dyktando o godz. 12:00.

18 października odbyły się zmagania klasowe, zaś 21 października – finał o tytuł ORTOGRAFICZNEJ KLASY 2021 w kategorii IV – VI oraz VII – VIII walczyły klasy ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej. Uczniowie musieli wykazać się dużą znajomością zasad pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Do finału awansowały klasy: w kategorii IV – VI – klasa 4b z Jaczowa oraz 5b z Jerzmanowej, w kategorii VII – VIII – klasa 7a z Jaczowa oraz 8b z Jerzmanowej.

Kto został Mistrzem Ortografii? Która klasa zwyciężyła i otrzyma tytuł ORTOGRAFICZNEJ KLASY 2021? Tego dowiemy się 11 listopada 2021 roku podczas plenerowej imprezy pn. „Święto Niepodległości”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Opracowała: Beata Nadymus

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie