Święto nauki także w Jaczowie

 Już po raz XXIV na Dolnym Śląsku odbywa się Festiwal Nauki. Ta impreza pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów i studentów.

Także Szkoła Podstawowa w Jaczowie   w dniach 5-7 października  przyłączyła się do wspólnego świętowania. Tegoroczna edycja pod hasłem „ Od science fiction  do Science” miała wyłącznie charakter online i doskonale wbiła się w obchody setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, którego prorocze dzieła okazały się rzeczywistością w 2021.

W naszej szkole przez trzy kolejne dni mogliśmy uczestniczyć w tej futurystycznej przygodzie.

5. października uczniowie klas 1- 3 obejrzeli wykład „ Magia chemii dla najmłodszych” przygotowany przez doktorantki Politechniki Wrocławskiej, uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w wykładzie dr Marii Stasiuk – Wacławczyk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „ Jak żyć i jak się uczyć, żeby się nauczyć”.

6.października wykład pt. ”Kosmos dla każdego” wygłosił mgr Roman Bochanysz, nauczyciel fizyki w Szkole Podstawowej w Jaczowie. Swoją pasją dzielił się z uczniami klas 6-8.

7. października pod opieką mgr Magdaleny Łojko i mgr Anny Szyszkowskiej nasi uczniowie rywalizowali  w  turnieju gier stolikowych, łącząc własne fascynacje naukowe z  niekończącą się wyobraźnią.

To trzydniowe święto intelektualne z pewnością rozbudziło i zaciekawiło naszych  uczniów, zachęcając ich do podróży w głąb własnego umysłu. Następna edycja już za rok.

Opracowała: E. Weryszko

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie