CO DALEJ ÓSMA KLASO?

To pytanie spędza sen z powiek każdego ucznia i rodzica, zwłaszcza w drugim semestrze klasy ósmej. Coraz bliżej egzaminy, coraz bliżej wybór nowej drogi edukacyjnej, coraz bliżej wnioski elektroniczne do szkół ponadpodstawowych.

Liceum? Technikum? Szkoła Branżowa?

Chcę zdobyć maturę i dostać się na studnia?

Chcę zdać jedynie egzamin zawodowy i podjąć pracę?

A może tylko 3 letnia szkoła branżowa i zobaczę co dalej?

Typowe pytania każdego nastolatka kończącego szkołę podstawową. Doradzają rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, pani w szkole. Super! Rady nie od parady! Jednak decyzja młodego człowieka jest decyzją na najbliższe 4 lub 5 lat kształcenia. Dlatego jest decyzją ważną, kierowaną zainteresowaniami, tym co młody człowiek chce robić w przyszłości, a może jeszcze nie wie i wyjdzie „ w praniu”.

Wybór jest duży, co roku pojawiają się nowe kierunki godne uwagi, kierunki przyszłościowe, z perspektywą na godną pracę.

Tradycją naszej szkoły ( a z tradycją to jest tak, że tradycja musi trwać) są:

                                   Targi Edukacyjne

Młodzież z klas VIII miał możliwość zapoznać się z aktualną ofertą wszystkich szkół ponadpodstawowych z Głogowa. W dniach 28 i 29 marca gościliśmy u siebie dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół średnich. Jest nam miło, że przyjęli nasze zaproszenie, jest nam bardzo miło, gdyż po kilku latach wrócili absolwenci szkoły, aby młodszym kolegom i koleżankom opowiedzieć o własnym wyborze. Zresztą, zobaczcie sami.

Opracowała: Julita Zwolińska

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie