E-dziennik
Historia wpisów
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

W ramach Szkolnego Programu Profilaktyki Uzależnień nasza szkoła w dniach od  24 do 30 maja 2019 r. obchodziła Tydzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tej akcji podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

24 maja w klasach III-V odbyły się warsztaty dotyczące cyberprzemocy oraz bezpiecznego i lepszego korzystania z Internetu przeprowadzone przez specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głogowie.

We wtorek nasi uczniowie mieli przyjemność poznać elementy samoobrony, które przybliżyli: asp. szt. Paweł Kantowicz i asp. szt. Paweł Podgórski. Sztuki walki niewątpliwie przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa dziecka, wpływają na jego rozwój fizyczny, a także uczą dyscypliny o czym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły.

W środę uczniowie młodszych klas mieli za zadanie przygotować prace plastyczne dowolną techniką pod hasłem „Jestem bezpieczny w sieci” przypominające o zagrożeniach Internetowych oraz zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.

W ostatni dzień akcji uczniowie obejrzeli materiały edukacyjne  z serii „Owce w sieci” edukujące dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii.

Efekty naszych działań zostały przedstawione na tablicach ekspozycyjnych i na korytarzach szkolnych.

Mamy nadzieje, że uczniowie zdobyli wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w sieci i będą ją wykorzystywać w praktyce!

Organizatorzy: Karolina Gałka i Anna Kardasz

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4