E-dziennik
Historia wpisów
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

„W zdrowym ciele – zdrowy uczeń”

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie obchodziliśmy Szkolny Dzień Profilaktyki, który odbył się 27 maja 2019r. Naczelne hasło tegorocznego dnia profilaktycznego brzmiało „W zdrowym ciele – zdrowy uczeń” i zostało skierowane do uczniów klas 0-V.

Celem tej uroczystości było kształtowanie wśród uczniów nawyku aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania różnych konkurencji.

Na uroczystość szkolną z pomocą przybyli studenci PWSZ w Głogowie, którzy wspierają nasza szkołę w corocznej działalności profilaktycznej.

Przebieg Szkolnego Dnia Profilaktyki przybliżył wszystkim pedagog szkolny – pani Edyta Warowna, krótką pogadanką. Przed przystąpieniem uczniów do wykonywania zadań sportowych, nauczyciel wychowania fizycznego pani Paulina Wolanin przeprowadziła dla wszystkich krótką rozgrzewkę w formie zabawy, po której wychowawcy/ opiekunowie klas rozdali swoim uczniom karty uczestnika.

Zadaniem każdego ucznia było zdobycie jak największej ilości punktów, wykonując ćwiczenia na poszczególnych stacjach sportowych, które były prowadzone przez studentów PWSZ w Głogowie.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie dyplomów i nagród w postaci owoców dla wszystkich uczestników oraz studentów przez panią Dyrektor –  Wiolettę Olejnik. Nagrody dla wszystkich uczniów w postaci owoców ufundował Wójt Gminy Jerzmanowa – Pan Lesław Golba.

Mamy nadzieję, że przekazane owoce przyczynią się do wprowadzania zasad zdrowego odżywiania się przez naszych uczniów do codziennego życia.

Organizatorami imprezy byli:  Karolina Gałka – psycholog szkolny oraz Edyta Warowna – pedagog szkolny.

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

 

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4