E-dziennik
Historia wpisów
Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« Lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa

Jesienne Biegi Przełajowe

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – ruszamy z Jesiennymi Biegami Przełajowymi w gminach powiatu głogowskiego oraz polkowickiego. Na przełomie września i października eliminacje gminne, później wielki miejski finał – w Głogowie.

Zasady są proste – po prostu biegamy, by promować aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych.

 

Ostatni czas dla wszystkich był trudny – epidemia koronawirusa spowodowała, że zostaliśmy na dłuższy czas zamknięci w domach. A sport to przecież zdrowie. Dlatego nie warto z niego rezygnować. Redakcja Quest Media wraz z MKS Piast Głogów wychodzi więc z propozycją organizacji Jesiennych Biegów Przełajowych w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”.

 

Eliminacje gminne to biegi indywidualne w trzech kategoriach wiekowych – kolejno klas 1-3, 4-6 i 7-8 – tak, aby każdy miał równe szanse, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Dystanse dla każdej z kategorii wiekowej oczywiście dostosowane do możliwości danej grupy. Sportowe zawody odbywać będą się na terenach szkolnych lub boiskach w danej miejscowości. Tak, aby przede wszystkim było bezpiecznie.

 

Każdy z uczestników eliminacji gminnych, bez względu na wyniki, otrzyma pamiątkowy medal – bo przecież każdy, kto uprawia sport, jest zwycięzcą. Najlepsi dodatkowo puchary i dyplomy. Po tych eliminacjach nauczyciel wychowania fizycznego wytypuje 10 osobową drużynę, która będzie reprezentować gminę w finałowych zawodach.

 

Finał odbędzie się w Głogowie – w parku przy Budowlanych, który w przeszłości świetnie się sprawdził do organizacji tego typu biegów. Warto podkreślić, że stale z niego korzystają m.in. biegacze Parkrunu. Tam spotkają się najlepsi uczniowie z poszczególnych gmin i szkół miejskich. Drużyny rywalizować będą o wygraną, ale uczniowie z najlepszymi indywidualnymi czasami – z zachowaniem kategorii wiekowych – również zostaną nagrodzeni.

 

W czasach epidemii należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad dotyczących imprez sportowych. Stąd limit uczestniku podczas każdego biegu – 150 osób. Dzieci i młodzież oczekująca na start muszą przebywać w maseczkach. Konieczna jest również dezynfekcja rąk.

Aby dodatkowo zachęcić uczniów do uprawiania sportu patronatem honorowym imprezę obejmie dwóch wyśmienitych głogowskich sportowców – rekordzistów Polski, mistrzów Europy i świata w

lekkiej atletyce. A są nimi Radosław Piasecki oraz Adrian Olszewski.

 

Bieg dla uczniów jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają ochronę medyczną podczas każdego biegu. Ponadto napoje i poczęstunek dla wszystkich uczestników. Wydarzenie będzie mocno promowane w lokalnych mediach należących do spółki Quest Media, czyli Tygodniku Lokalnym – Głos Głogowa a także portalu myglogow.pl.

 

Koszt organizacji biegu przełajowego to 2000 złotych netto.

               

 Z wyrazami szacunku

Ella Mrówczyńska

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4