E-dziennik
Historia wpisów
Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa

Dzień Patrona

 

Dzień Patrona- 17 maja 2020r.

Dziś wielkie święto dla całej społeczności szkolnej!

Zachęcamy uczniów do zapoznania się z informacjami o naszej szkole i Patronie – Henryku Sienkiewiczu.

 • Historia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie-DUCH SIENKIEWICZA 2016
 • Kalendarium z życia Henryka Sienkiewicza-Kalendarium z życia Henryka Sienkiewicza
 • Prezentacje multimedialne:
 • Henryk Sienkiewicz – Magdalena Bochenek (1) (1)
 • Prezentacja o Henryku Sienkiewiczu Zosia Porosło (1)
 • Fakty o Sienkiewiczu”-pomysł na notatkę graficzną-Fakty o Sienkiewiczu
 • Ciekawostki o naszym patronie-https://czytajpl.pl/2018/11/15/henryk-sienkiewicz-ciekawostki-o-autorze-quo-vadis/
 • Henryk Sienkiewicz – ciekawostki o autorze „Quo Vadis”

 • Przegląd dzieł Henryka Sienkiewicza:
 • Muzeum w Woli Okrzejskiej-Muzeum w Woli Okrzejskiej
 • Świętowanie w naszej szkole “Dzień Patrona na przestrzeni lat- krótki rys historyczny w obrazach”
 • Rok szkolny 2018/2019– Benefis Litwosa. 31 maja obchodziliśmy święto szkoły pod hasłem – Benefis Litwosa. To poetyckie ukoronowanie jego dorobku artystycznego, uwieńczone muzyką i słowem. Postać patrona stała się dla wielu naszych uczniów inspiracją poetycką, natchnieniem porywającym do wyrażenia podziwu nad jego  twórczością. Podczas benefisu  mieliśmy okazję wysłuchać poezji, której autorami są uczniowie naszej szkoły. Z pewnością talent poetycki został ukształtowany przez czytanie wartościowej literatury, zwłaszcza utworów naszego patrona.

 

 

Rok szkolny 2017/2018– 18 maja w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza odbyła się uroczystość poświęcona jubileuszowi 20. lecia nadania imienia szkole. Uczniowie szkoły przedstawili inscenizację o życiu i twórczości patrona oraz wręczyli czasopismo, które zostało wydrukowane specjalnie na tę okoliczność.

Przygotowując się do święta szkoły cała szkoła aktywnie realizowała program pracy z patronem szkoły. Uczniowie dokładnie pogłębiali wiedzę o życiu i twórczości H. Sienkiewicza, a także poznawali dzieła naszego patrona. Nauczyciele organizowali sienkiewiczowskie konkursy i turnieje, do których zaprosiliśmy uczniów z terenu Gminy Jerzmanowa. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Wioletta Olejnik wręczyła dyplomy i nagrody książkowe laureatom tych konkursów.

Na koniec odbył się piknik, podczas którego spotkaliśmy się z Wielkopolską grupą Rycerską zajmującą się odtwórstwem historycznym i specjalizująca się w XIII wieku. Dzięki rycerzom wszyscy poczuli ducha XIII wieku i odbyli niezapomnianą podróż w czasie.

Rok szkolny 2016/2017-Piknik Historyczny w Warmątowicach Sienkiewiczowskich pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego

19 maja 2017 roku, w piątek grupa 43 uczniów klas młodszych i starszych naszej szkoły, pod opieką 4 nauczycieli i jednego rodzica – o 8.30 wsiadła do autokaru i wybrała się w podróż do Warmątowic Sienkiewiczowskich w gminie Krotoszyce. Wycieczka stanowiła nagrodę dla uczniów najbardziej zaangażowanych w konkursy, akcje i imprezy w ramach trwającej od 15 maja SZKOLNEJ PATRONADY, zaplanowanej w tym roku jako obchody Święta Szkoły i Dni Patrona, Henryka Sienkiewicza.

Rok szkolny 2015/2016.

W dniu 20 maja 2016 roku odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie. Z tej okazji ulicami Jaczowa przeszedł korowód prowadzony przez Orkiestrę Huty Miedzi Głogów, odbyła się Msza Święta, podczas której Proboszcz Ksiądz Piotr Matus poświęcił tablicę pamiątkową oraz nową pracownię komputerowo-językową, a w murach naszej szkoły miał miejsce uroczysty apel. Część oficjalną rozpoczęła Pani Wioletta Olejnik, Dyrektor Szkoły, która przybliżyła gościom historię naszej Jubilatki, inicjatywy podjęte w ramach programu pracy z patronem, a także idee i zadania szkoły.

Rok szkolny 2014/2015

W tym roku szkolnym zaplanowaliśmy wyjazd do Muzeum Literackiego H. Sienkiewicza w Poznaniu, aby przybliżyć uczniom i nauczycielom postać Patrona, następnie weszliśmy w świat książki „W pustyni i w puszczy”, uczestnicząc w  Szkolnym  Safari w Nowym Zoo.
Poprosiliśmy Pana Wójta Gminy Jerzmanowa o objęcie patronatu nad naszym przedsięwzięciem, który chętnie zgodził się sfinansować koszty przejazdu 186 osób autokarami do Poznania.
Nauczyciele wraz z klasami jeszcze przed wyjazdem twórczo wykorzystali temat: Afryka i książkę oraz film „W pustyni i w puszczy”, a także przyswoili biogram H. Sienkiewicza, dzięki czemu lekcja  muzealna była dla nich zrozumiała i ciekawa,; była także zachętą do pogłębiania tej wiedzy i licznego udziału w przyszłorocznych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.
Długo wspominać będziemy wspaniałą zabawę w duchu powieści „W pustyni i w puszczy” – Szkolne Safari w Zoo: wiatr we włosach podczas  jazdy kolejką miedzy wybiegami afrykańskich wielkich i małych zwierząt.
Dzięki wzorowej współpracy wszystkich uczestników – udało się w pełni zrealizować  cele naszej wycieczki; dzięki wspólnej aktywności  –  zmienić formułę świętowania z Patronem .
Dzięki władzom naszej gminy – otrzymaliśmy  wsparcie finansowe, a  nasza szkoła mogła przeżyć swą afrykańską przygodę.

Rok szkolny 2013/2014

W dniu 23 maja obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W uroczystość wprowadził nas uroczysty apel przygotowany przez panią A. Kantowicz i jej klasę oraz ucznia klasy czwartej. Po części uroczystej nastąpiło pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Po wszystkim przeszliśmy na boiska wielofunkcyjne gdzie były zabawy, mecz siatkówki między nauczycielami i uczniami naszej szkoły, zadania klasowe i konkursy. Dla nabrania sił, na dalsze zmagania, nasi  jak zawsze niezawodni rodzice przygotowali kiełbaskę z grilla.

Rok szkolny 2012/2013

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
 • No upcoming events
AEC v1.0.4