E-dziennik
Historia wpisów
Maj 2020
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa

Dzień Książki i Praw Autorskich

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbywały się zajęcia biblioteczne w Oddziale Przedszkolnym, klasach I i II na temat książek dla dzieci i baśni.

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni oraz pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, oraz  jak znaczące jest popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek i przyjmując na siebie różne role, prawidłowo odczytały symbole – rekwizyty pochodzące z baśni: Pinokio (nos, czapka), Czerwony Kapturek (koszyczek, kapturek), Królowa Śniegu (peleryna ze śniegowymi gwiazdkami), Baba Jaga (miotła, kot), Dziewczynka z zapałkami (zapałki, chusta), Kot w butach(kapelusz, buty). A potem przyszedł czas na zagadki słowne, łączenie w pary postaci z tych samych baśni, wskazywanie poprawnych tytułów, rozpoznawanie utworów na podstawie pokazywanych rekwizytów, zabawę w prawdę i fałsz, podczas której uczniowie zaznaczali plusami lub minusami informacje na temat wybranych baśni.

W miłej atmosferze, pełni zaangażowania i z uśmiechami na twarzach uczniowie odbyli niezwykłą podróż do krainy baśni. Zadania, jakie musieli po drodze wykonać mając za wzór baśniowych bohaterów, okazały się – na szczęście- niezbyt trudne.

Opracowała Emilia Hajek-Furyk

 

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4