E-dziennik
Historia wpisów
Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiwa

SKACZ WYSOKO – ODDYCHAJ GŁĘBOKO

 

 

Cześć wszystkim.

Na nadchodzące 10 dni chciałbym zaproponować naukę / doskonalenie skoków na skakance.

Będziemy kształtować koordynacyjne zdolności motoryczne z wykorzystaniem przyboru (skakanki).

Dla Was przewiduje dowolny, wybrany przez Was krok wykorzystywany w pracy ze skakanką. Chciałbym, żebyście potrafili skoordynować swoje działania tak, żeby wyszły z tego płynne, równe skoki. Proszę nie przejmować się początkowymi trudnościami, jak w każdej podejmowanej aktywności trening czyni mistrza.

Wybrałem skakanki celowo, praca na nich niesie szereg korzyści (można poczytać w sieci). Dla mnie najważniejsze będzie umiejętne wykorzystanie przyboru w części rozgrzewkowej przed podjęciem kolejnego wysiłku, przejściem do kolejnych, wybranych ćwiczeń.

Pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa, wybraniu odpowiedniego miejsca (np. podwórko –  pogoda ma dopisywać, a wszyscy macie dostęp do kilku prywatnych metrów), wskoczenia w sportowe wdzianko, a także zgłoszenia dorosłym, że wykonujecie trening i oczywiście nagraniu dla mnie umówionych 30 sekund ciągłego skakania (jak już dojdziecie do wprawy).

Wybrałem dla Was film instruktażowy (jest ich sporo, do mnie trafił właśnie ten), który w sposób jasny pokazuje pracę nóg, ustawienie kolan, ale także bardzo ważną pracę rąk. Cały dialog pomiędzy prowadzącymi macie załączony w programie Word. Proponuje w pierwszej kolejności to tłumaczenie sobie przeczytać, a następnie odtworzyć film.

 

tłumaczenie skakanki…

Opracowali: nauczyciele wychowania fizycznego

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Wioletta Olejnik

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4