E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września, po przerwie wakacyjnej, powróciliśmy do szkolnych murów. Na opalonych słońcem twarzach uczniów malował się świeży zapał do nauki i trudne do opanowania podekscytowanie. Nikogo jednak nie dziwiła taka atmosfera, gdyż emocje towarzyszą nam co roku. Wakacyjne rozluźnienie zdominował podniosły klimat uroczystego apelu, który w tym roku był szczególnie ważny z okazji jubileuszu 30 lecia pracy zawodowej pani Dyrektor Wioletty Olejnik. Pani Dyrektor wspominała o początkach swojej drogi zawodowej oraz o tym, jak wyglądała nasza szkoła 30 lat temu. Nikt nie potrafi sobie dziś wyobrazić lekcji wychowania fizycznego na korytarzu ani braku windy, jednak z takimi problemami borykała się ówczesna szkoła. Wszystkich bardzo zainteresowała opowieść o historii naszej szkoły, nawet przedszkolaki słuchały Pani Dyrektor z zapartym tchem. Złożono gratulacje także pani Agnieszce Weinert -Piotrowskiej , która świętowała jubileusz 20 lecia pracy zawodowej oraz p. Agnieszce Paś oraz Katarzynie Mońka- nauczycielkom, które podczas wakacji uzyskały stopień nauczyciela mianowanego.  Po uroczystym apelu udaliśmy się na spotkania klasowe, gdzie w gronie szkolnych przyjaciół wspominaliśmy wakacyjne przygody. Pamiętamy jednak, że 1 września 1939r. uczniowie polskich szkół nie mogli rozpocząć nauki, ponieważ w tym czasie  wybucha II woja światowa i rozpoczęły się najbardziej dramatyczne losy dla naszego Narodu. Starsi i młodsi wzięli do ręki broń, aby walczyć w obronie kraju, w którym dziś możemy czuć się bezpiecznie.

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4