Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa

Z wizytą w Castoramie.

Klasa trzecia wraz z czwórką uczniów klasy pierwszej, wybrała się pieszo do pobliskiej Castoramy, aby tam samodzielnie wykonać skrzynkę na narzędzia. Po pokonaniu blisko 4 kilometrowej trasy w „Majsterkowie”  z serdecznym uśmiechem przywitała nas Pani Iza.   „Majsterkowo”, to miejsce gdzie pod fachową opieką instruktora, dzieci mogą nauczyć się składać elementy drewniane wg projektu, wbijać gwoździe, bezpiecznie używać młotka,  zdobić wg swojego pomysłu, organizować współpracę i dzielić między siebie zadania.

Bez znaczenia, chłopiec czy dziewczyna- z ogromnym zaangażowaniem i radością zabrali się do wykonywania swoich skrzynek na narzędzia. Stukania, pukania, mierzenia i zdobienia była moc! Przechodzący obok klienci z ciekawością i miłymi słowami kierowanymi do dzieci, przyglądali się poczynaniom „Młodych stolarzy”. Efekty możecie ocenić sami, zerkając na naszą galerię zdjęć.

Po skończonej pracy podziękowaliśmy pięknie Pani Izie i przeszliśmy na dział ogrodniczy, gdzie już jest bardzo kolorowo a wiosenne kwiaty na tyle zachwyciły nas, że pokusiliśmy się kilka z nich zakupić.

Nie wróciliśmy od razu do szkoły, z kwiatami i skrzynkami na narzędzia oraz wspaniałym humorem, pojechaliśmy na basen Chrobry Głogów na zajęcia  „Umiem pływać” frytki i ruskie pierogi.

Castoramie serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, fachową opiekę przy majsterkowaniu niespodziankę!

Opracowała: Elżbieta Urbanowicz- Przysiężna

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka  Sienkiewicza w Jaczowie

 

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4