Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa

“Po schodach wierszy” – konkurs recytatorski

 

W dniu 6 listopada 2018 roku, na 3 godzinie lekcyjnej w naszej szkole rozpoczął się ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski pt. “Po schodach wierszy” w ramach realizowania programu “Szkoła młodych patriotów”, który rozpoczęliśmy 15 marca 2018 roku.

Pierwszą część występu zajęli najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego – wszystkie z nich pięknie zaprezentowało fragment polskiej mowy w formie wiersza. Każde dziecko wzięło udział w występie, co wymaga odwagi dziecka, pracy wychowawczyni i rodziców. Gratulujemy efektów!

W kolejnej części zaprezentowały się dzieci z kl. I – III, a po przerwie na posiłek/relaksację odbyły się występy uczniów z kl. IV – V, którzy prezentowali teksty polskiej poezji od epoki romantyzmu do współczesności.

Trema dawała się we znaki bardziej starszym uczniom niż młodszym, jednak – “Po schodach wierszy” – tytuł naszego konkursu – uświadamia wysiłek i trud włożony w posługiwanie się mową ojczystą.

Wielu dorosłych artystów twierdzi, że śpiewanie jest łatwiejsze. Boimy się samego słowa, a to przecież melodia naszego języka. Spotkaliśmy się dzisiaj wspólnie, żeby ogrzać się przy cieple naszych słów. WSZYSTKIM ŻYCZYLIŚMY POWODZENIA!

Bohaterami tego spotkania byli tego dnia wszyscy Ci, którzy odważnie spróbowali zaprezentować piękno polskiego języka, wspinając się po schodach wierszy…

Ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie dyplomów i nagród oraz prezentacja laureat,ów odbędzie się na uroczystym apelu 9 listopada 2018 roku.

Organizator konkursu –

koordynator programu “Szkoła młodych patriotów” –

Irena Wołczyńska

 

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4