Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa

PRÓBNY ALARM POŻAROWY

W dniu 8 października 2018 r.  w naszej szkole, w obu budynkach – w Jaczowie i Jerzmanowej przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie społeczności szkolnej jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – długiego, 30-sekundowego dzwonka uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Wszyscy obserwowali akcję strażaków – zobaczyli jak wygląda gaszenie symulowanego pożaru,  szukanie zaginionych, oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólne pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy szkoły, zachowali środki bezpieczeństwa, doskonale znali drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie, bo w zaledwie 3 minuty stawili się na miejscu zbiórki – boiska wielofunkcyjne.

Uczniowie i nauczyciele spisali się na medal.  Na uznanie zasłużyli także strażacy z OSP w Jaczowie, którzy podjęli natychmiastowe działania przeciwpożarowe podczas, których została użyta kamera termowizyjna prezentowana na zdjęciach.  Po raz kolejny udowodnili, że są niezawodni i zawsze można na nich liczyć.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie Pani Wioletta Olejnik składa  Prezesowi Panu Józefowi Przebięda, Komendantowi Panu Jackowi Dziedzicowi – dowódcy akcji oraz całej załodze Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaczowie podziękowania  za ogromne zaangażowanie i dobrą wieloletnią współpracę.

 

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4