Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa

Wycieczka klas I- III do Leśnej Doliny

 

Nasi uczniowie, klas 1-3, którzy w roku szkolnym 2017/2018 brali udział w zajęciach z programowania, byli uczestnikami wycieczki do pięknego miejsca jakim jest Leśna Dolina, niegdyś nazwaną „Płucami Głogowa”.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki Beata Nadymus, Edyta Porosło, Paulina Wolanin i Elżbieta Urbanowicz- Przysiężna, które  realizowały  projekt „Zaprogramuj przyszłość #2” Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania współfinansowany z Funduszy Europejskich, Polska Cyfrowa.

Na uczestników wycieczki czekało mnóstwo atrakcji.

Po przyjeździe i rozpoznaniu terenu, dzieci poznały historię tego miejsca dowiedziały się m. in.  o tym że, droga od szosy do Goli nosiła nazwę od nazwiska ( Carl Berthold) głogowskiego piwowara, który przyczynił się do jej wybrukowania, a obecna droga pożarowa nr 23 kiedyś miała nazwę na cześć głogowskiego kupca i miejskiego rajcy (Alfred Bautz).  Dzieci mogły zobaczyć tez pamiątkowe głazy i obelisk.

Spacer a później bieg terenowy drogami pożarowymi dał możliwość podziwiania piękna przyrody i gospodarowania leśników z Nadleśnictwa Głogów.

Warsztaty w Laboratorium Chemicznym, to atrakcja w której uczestniczyli bardzo chętnie nie tylko nasi uczniowie ale i wszyscy opiekunowie. Pan Chemik nie tylko pokazywał ale i uczył jak wykonać doświadczenia.

Klockowe programowanie i kodowanie, farby i folie, bańki, kropka czy twister, to zadania których nikt z uczestników nie chciał opuścić.

Pierogi ruskie ze śmietaną, cieniutkie kiełbaski z grilla, smakowite lody, woda z cytryną i miętą oraz napoje owocowe, zaserwowane przez kucharza Ośrodka Leśna Dolina, pod okapem starych dębów smakowały tak, jak mogą smakować u Babci czy  Mamy.

Na koniec naszej wizyty uczestnicy programu otrzymali nagrody, certyfikaty i książeczki do programowania oraz gratulacje od Pani wicedyrektor Agnieszki Wodnickiej.

Wspomnieć należy jeszcze o tym, że na wycieczkę  z nami wybrał się Radek. Sympatyczny chłopiec, który od 1 września będzie uczniem klasy 3 naszej Szkoły szybko znalazł kolegów i opiekunów  nie tylko w klasie drugiej.

Uczestnicy wyprawy przez długi czas wspominać będą pobyt w Leśnej Dolinie i obiecują że wrócą tu bardzo chętnie.

Zdjęcia najlepiej oddadzą atmosferę naszej wycieczki.

Opracowała: Elżbieta Urbanowicz- Przysiężna

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Certyfikat Zaprogramuj przyszłość

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4