Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa

Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport

Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

 

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice. Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

 

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wcześniejszymi wynikami.

 

Jak stać się częścią aktywnej drużyny?

 

Częścią szkolnej drużyny może zostać każdy, kto przyczyni się do zwiększenia poziomu codziennej aktywności dzieci. Przed nami 6 miesięcy tzw. Treningów Drużynowych. To czas na regularne ćwiczenia i codzienną, nawet najprostszą aktywność, choćby spacer do szkoły czy mycie zębów na jednej nodze.

 

Plan jest prosty – więcej ruchu, mniej siedzenia!

 

W tym czasie, w szkole planujemy m. in.

 1. Wprowadzamy aktywne przerwy:
 • Tenis stołowy,
 • Przerwy taneczne,
 • Długie przerwy prowadzone dla najmłodszym w formie zabaw na sali gimnastycznej przez starsze klasy (wolontariuszy),
 • Gry i zabawy ruchowe na boisku ( piłka nożna, kabel, skakanka, klasy, guma)
 • Przerwy śródlekcyjne,
  1. Lekcje prowadzone w zastępstwie pod nieobecność nauczycieli wychowania fizycznego – „marsze z kijkami” – nordic walking
  2. Aktywność rodziców:
 • Odpytywanie dziecka z nauczonych treści podczas spaceru,

Ø  Zbieranie dzieci z najbliższego otoczenia – przejażdżka do szkoły rowerem.

 

Trzymajcie za nas kciuki!

 

Relacje z prowadzonych w szkołach rozgrywek znajdują się w dzienniku Aktywnych Szkół MultiSport i na Facebooku:

https://aktywneszkoly.pl/dziennik-asm
https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/

opracowała: B. Francug

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
 • No upcoming events
AEC v1.0.4