Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa

Apel- Bezpieczne wakacje

Już tylko 6 dni pozostało do zakończenia roku szkolnego 2017/2018.  To dobry czas, by dobrze przygotować się do wypoczynku letniego.  W dniu dzisiejszym odbył się  apel Bezpieczne Wakacje.

Jego pierwsza cześć odbyła się z udziałem saperów z 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego. Wyposażeni w sprzęt bojowy saperzy uczyli nas ,  jak należy zachować się w kontakcie z niewybuchami i niewypałami, które znajdowane są dość często w różnych miejscach Polski.  Niestety na naszych terenach „zardzewiałej śmierci” jest też bez liku.

Dzieci ochoczo sprawdzały i oglądały pojazdy, w których saperzy przewożą znaleziska do miejsca rozbrojenia.  Dużą ciekawość  uczniów wzbudził sprzęt osobisty i ubiór sapera (to ponad 50 kg) , w który wyposażony jest w czasie akcji zabezpieczania, składowania i detonacji niewybuchów czy niewypałów. Staraliśmy się uświadomić uczniom to, że zabawa taka z pozostałościami po wojnie musi skończyć się tragicznie. Dzieci wiedzą jak i kogo należy powiadomić o ewentualnym znalezisku i jak się zachować.

Druga część apelu „Bezpieczne wakacje” przygotowana była z udziałem Samorządu Uczniowskiego.  Julka Reda z klasy 5B przedstawiła interesującą prezentację medialną przygotowaną pod fachowym okiem pani Magdaleny Nadymus. Prezentacja pokazała różne miejsca m.in.: góry, las, naturalne i sztuczne zbiorniki wodne, dom, Internet. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają i w sytuacjach trudnych, będą wiedzieli jak się zachować by uniknąć zagrożeń. Aby nie zakończyć spotkania teorią  przeszliśmy do czynów. Poprosiliśmy pana Przemysława Mazana aby nauczył nas, jak radzić sobie ze skurczem, który dopaść może nas po dużym wysiłku  czy w wodzie.

To jeszcze nie wszystko, już dzisiaj na zajęciach świetlicowych a po weekendzie we wszystkich klasach 1-3 panie Anna Kardasz i Katarzyna Kaczocha przeprowadzą warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To bardzo ważna umiejętność, bo nawet dziecko może nauczyć się opanować swoje emocje, uratować życie drugiemu człowiekowi  i stać się skutecznym młodym ratownikiem. „Ratujemy i Uczymy Ratować” to program przygotowany przez WOŚP.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkań oraz prezentacji.

Uczniom życzymy miłego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku!

 

Opracowała: Elżbieta Urbanowicz- Przysiężna

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Informator 

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4