Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa

Rajd rowerowy ulicami Głogowa


Piątek, 8 czerwca, był dla większości czwartoklasistów dniem wyjątkowym – uhonorowaniem półrocznej pracy na zajęciach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz pozytywnie zdanego egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową pod czujnym okiem p. Agnieszki Weinert-Piotrowskiej.

Podczas dzisiejszej uroczystości, p. Wioletta Olejnik wraz z p. Lesławem Golbą wręczali karty rowerowe, a wraz z nimi kaski podarowane przez Wójta Gminy Jerzmanowa oraz kamizelki odblaskowe, w których każdy uczestnik rajdu wyruszył bezpiecznie na wyprawę ulicami Głogowa.

Trasa prowadziła wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi – nie zabrakło postoju przy Alei Bezpiecznego Rowerzysty “Nie ruszaj bez kasku”, która powstała w 2008 roku z inicjatywy p. Elżbiety Urbanowicz-Przysiężnej oraz aktywnego odpoczynku w cieniu drzew w parku linowym, w Parku Piastowskim. Łączna trasa wyprawy wyniosła 18 km, co przy tak wakacyjnej pogodzie, zaowocowała opalenizną i uśmiechem na twarzach uczestników.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: p. Magdalena Nadymus, p. Daria Kapica-Przewoźnik, p. Przemysław Mazan oraz niezawodny p. Adrian Kuczyński, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaczowie, który w wozie technicznym dbał o bezpieczeństwo wszystkich uczestników rajdu oraz służył pomocą podczas drobnych rowerowych awarii, za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Daria Kapica-Przewoźnik

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4