Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa

POWIATOWY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH – III EDYCJA

W środę 6 czerwca 2018 r. w budynku po gimnazjum w Jerzmanowej odbył się III Powiatowy Turniej Gier Planszowych. Wzięło w nim udział siedem szkół z powiatu głogowskiego. Uczniowie rywalizowali w kategorii drużynowej i indywidualnej. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie, a następne miejsca zajęły odpowiednio: Szkoła Podstawowa nr 11 w Głogowie, Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej, Szkoła Podstawowa w Jaczowie, Szkoła Podstawowa nr 8 w Głogowie, Szkoła Podstawowa w Nielubi i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli. W rywalizacji indywidualnej najlepsze okazały się dziewczęta: Aleksandra Szymankiewicz z SP3 w Głogowie – I miejsce, Agata Polak z SP Jerzmanowa – II miejsce i Aleksandra Grzechnik z SP Jaczów – III miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a na zwycięzców konkursu indywidualnego i każdą szkołę uczestniczącą w rozgrywkach drużynowych czekały nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych.

Turniej został objęty Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Jerzmanowa, Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie oraz sklep internetowy tropemgier.pl z Głogowa. Był on podsumowaniem całorocznego projektu edukacyjnego „Festiwal Gier Planszowych” i odbył się już po raz trzeci. Przez cały rok szkolny uczniowie naszej szkoły spotykali się na cotygodniowych zajęciach, podczas których uczyli się grać w nowoczesne gry planszowe. Oprócz tego w ciągu roku szkolnego odbyło się sześć wieczorów z grami planszowymi. Były one skierowane nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale do wszystkich osób zainteresowanych planszówkami. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Jerzmanowa pana Lesława Golby, a także Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie pani Wioletty Olejnik. Organizacją trzeciej edycji Turnieju Gier Planszowych oraz zajęć związanych z realizacją całorocznego projektu zajmowały się panie: Magdalena Łojko, Justyna Nowak i Anna Szyszkowska. W przeprowadzenie konkursu zaangażowani byli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również nasze absolwentki: Julia Skoczek, Zuzanna Borodziuk oraz Wiktoria Walowska. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do rodziców uczniów, którzy wsparli organizację turnieju piekąc przepyszne ciasta.

http://www.tv.master.pl/tv_video_informacja.php?news=50894,GRANIE-KTORE-WCIAGA

Opracowała: Magdalena Łojko

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im.H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4