E-dziennik
Historia wpisów
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa

GOŚCIE Z FRANCJI I WŁOCH

JĘZYK ANGIELSKI

MIĘDZYKULTUROWOŚĆ

TOLERANCJA

 

W dniach 28 – 30 maja mieliśmy zaszczyt gościć po raz pierwszy wolontariuszy z Francji i Włoch dzięki współpracy naszej szkoły z Europejskim Forum Młodzieży (EFM) w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Career Change Wales – Training Academy z Cardiff  w Wielkiej Brytanii. Warsztaty miały na celu wspieranie rozwoju osobistego naszych uczniów, rozwijania ich twórczego myślenia, różnych aspektów komunikacji oraz umiejętności służących lepszej współpracy w grupie, a także zrozumienia istoty międzykulturowości. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń w języku angielskim. Każdy uczeń miał możliwość poznania kultury i tradycji wolontariuszy goszczących w naszej szkole oraz prowadzenia konwersacji w języku angielskim.

Nasz normalny, zwykły, szkolny dzień zamienił się w 3-dniowy międzynarodowy maraton pełen atrakcji, spontaniczności, ciekawostek, niezapomnianych wrażeń, radości, a przede wszystkim ogromnej dawki żywego języka angielskiego, którego znajomością mogliśmy się chwalić i cieszyć. Wolontariusze bardzo chętnie integrowali się z naszymi uczniami, a uczniowie pokonywali swoje ograniczenia, bariery językowe, nieśmiałość, by tylko osobiście móc porozmawiać z naszymi gośćmi. Spotkanie z Julien i Dario nauczyło nas tolerancji i poszanowania odmienności ludzi innych narodowości, obudziło w nas ciekawość i chęć poznawania świata oraz innych kultur.

opracowała: Katarzyna Szabelak

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4