Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa

OBCHODY DNI JĘZYKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

W dniach od 21 maja do 25 maja 2018r. odbywały się Dni Języków Unii Europejskiej, w tym roku właśnie tak obchodziliśmy Dzień Europy. Głównym celem imprezy było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych i zachęcanie do przełamywania barier  językowych.

W poniedziałek i wtorek uczyliśmy się zwrotów w językach: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i czeskim. W środę i czwartek zastanawialiśmy się dlaczego warto uczyć się języków obcych i wykonaliśmy piękne plakaty na konkurs. W czwartek przyjechał do nas Charlie z fabryką czekolady. Uczestnicy Klubu Przyjaciół Królowej Elżbiety, pod opieką Pani Darii Kapica-Przewoźnik, zaprezentowali nam niezwykle ciekawe przedstawienie w wersji angielskiej. Aktorzy wcielili się bardzo dobrze w swoje role, a przepiękna i barwna scenografia sprawiła, że każdy poczuł się jak w fabryce czekolady.

W piątek na uroczystym apelu wysłuchaliśmy bajki o Unii Europejskiej, poznaliśmy 28 krajów członkowskich reprezentowanych przez uczniów klasy IVB i IIIB. Po części artystycznej każda klasa brała udział w stacjach zadaniowych. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, pracowali  sprawnie i byli wyjątkowo czujni zauważając błędy w zadaniach, za co dostali dodatkowe punkty.

W środę, 30 maja 2018r., podsumowano Dni Języków Unii Europejskiej, Pani Dyrektor Wioletta Olejnik podziękowała wszystkim za tak aktywny udział w imprezie, pochwaliła za znajomość zwrotów języków Unii Europejskiej, które wykorzystali w czasie spotkania z animatorami z Europejskiego Forum Młodzieży, wręczyła dyplomy  i  słodkie nagrody.

Oto wyniki:

W konkursie na plakat pt. “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” 

Klasy I-III                                                  Klasy IV-V

  1. Klasa 1A                                               1. Klasa IVA
  2. Klasa 3A                                               2. Klasa VA
  3. Klasa 2                                                 3. Klasa VB

Stacje zadaniowe

Klasy I-III                                                    Klasy IV-V

  1. IIIA                                                      1. IVB
  2. IB                                                         2. IVB i VB
  3. II                                                          3. VA

Szczególne wyróżnienie za wkład pracy otrzymują najmłodsi uczestnicy z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego, którzy przygotowali dwa plakaty „ Syriusz” w technice mozaikowej i plakat o Polsce oraz piękne flagi Unii Europejskiej.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy naszej szkole za ufundowanie słodkich nagród.

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie

Wioletta Olejnik

 

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4