Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa

szkolny dzień profilaktyki

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie obchodziliśmy Szkolny Dzień Profilaktyki, który odbył się 28 maja. Naczelne hasło tegorocznego dnia profilaktycznego brzmiało „Aktywnie po zdrowie” i zostało skierowane do uczniów klas 0-V.

Celem tej uroczystości było kształtowanie wśród uczniów nawyku aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania różnych konkurencji.

Na uroczystość szkolną z pomocą przybyli studenci PWSZ w Głogowie, którzy wspierają nasza szkołę w corocznej działalności profilaktycznej.

Przebieg Szkolnego Dnia Profilaktyki przybliżył wszystkim pedagog szkolny – pani Edyta Warowna, krótka pogadanką. Przed przystąpieniem uczniów do wykonywania zadań sportowych, nauczyciel wychowania fizycznego pani Paulina Wolanin przeprowadziła dla wszystkich krótką rozgrzewkę w formie zabawy, po której wychowawcy/ opiekunowie klas rozdali swoim uczniom karty uczestnika.

Zadaniem każdego ucznia było zdobycie jak największej ilości punktów, wykonując ćwiczenia na poszczególnych stacjach sportowych, które były prowadzone przez studentów PWSZ w Głogowie. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń, karty każdego uczestnika zostały przekazane do odpowiedniego stanowiska, przy którym odbywało się zliczanie punktów.

W trakcie przeliczania punktów przez komisję, uczniowie mieli możliwość odpoczynku lub wzięcia udziału w zajęciach tanecznych prowadzonym przez panią Paulinę Wolanin.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie dyplomów i nagród w postaci owoców dla wszystkich uczestników oraz studentów przez Panią Dyrektor – Wiolettę Olejnik.

Mamy nadzieje, że przekazane owoce przyczynią się do wprowadzania zasad zdrowego odżywiania się przez naszych uczniów do codziennego życia.

 

Organizatorami imprezy byli: Edyta Warowna i Karolina Gałka.

_____________________

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4