E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa

Przedstawienie pt. “Charlie i fabryka czekolady”

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego, uczniowie klas V, uczestnicy Klubu Przyjaciół Królowej Elżbiety prowadzonego przez p. Darię Kapica-Przewoźnik, przygotowali krótki spektakl teatralny w języku angielskim pt. “Charlie i fabryka czekolady”. Swoją pracę nad kreacją poszczególnych postaci zaprezentowali w czwartek, 24 maja, podczas obchodów Dni Języków Unii Europejskiej.

Ta fantastyczna powieść Roalda Dahla przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Opowiada o Charliem Buckecie, chłopcu który pochodzi z bardzo biednej rodziny. Uwielbia czekoladę, ale dostaje tylko jedną małą czekoladkę w roku – na swoje urodziny. Pewnego dnia udaje mu się znaleźć w czekoladce kupon, który daje możliwość zwiedzenia wielkiej fabryki czekolady stojącej niedaleko domu. Fabryka należy do tajemniczego Willy’ego Wonki, który okazuje się być dziwnym, ale sympatycznym człowiekiem. Razem z Charliem fabrykę zwiedza jeszcze czworo dzieci, jednak wszystkie są niegrzeczne i rozpieszczone; tylko Charlie jest grzeczny i posłuszny, jako jedyny nie próbuje niczego zjeść, chociaż jest głodny. Okazuje się, że Willy Wonka poszukuje dziecka, któremu w przyszłości przekaże fabrykę, dlatego zorganizował wycieczkę po fabryce.

Obsada aktorska:

Willy Wonka – Dawid Piątek

Charlie Bucket – Julia Smyk

dziadek Charliego – Magdalena Bochenek

Augustus Gloop – Julia Reda

Veruca Salt – Hanna Jakubowska

Violet Beauregarde – Hanna Lichwa

Mike Teavee – Klaudia Zakrent

Umpa-Lumpasy – Karol Sęga oraz Małgorzata Omasta

Narrator – Natasza Mysłowska

Obsługa technicza  – Jagoda Molka

Dziękujemy serdecznie uczestnikom – klubowiczom za wytrwałość w kreowaniu postaci i opanowanie tekstu w języku obcym, za odwagę i przebojowość podczas finałowego występu przed społecznością szkolną, a także za duże zaangażowanie w przygotowanie elementów scenografii i kostiumów.

Dyrektor Szkoły, pani Wioletta Olejnik, składa serdeczne gratulacje i życzy wytrwałości w zgłębianiu umiejętności językowych, bo jak mawiał Roger Bacon “Nauka języków obcych jest bramą do wiedzy”.

Opracowała: Daria Kapica-Przewoźnik

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4