Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa

DZIEŃ ZIEMI 2018

 

 

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi.    Obchody Dnia Ziemi, które rozpoczęły się w 1970 r. w Stanach Zjednoczonych mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaju protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.

W naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi odbył się 23 kwietnia. Uczniowie klasy VA w krótkim przedstawieniu słowno-muzycznym przypomnieli jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom, jakim jest planeta Ziemia.

W dalszej części apelu odbył się ekologiczny konkurs Jeden z dziesięciu, zabawa oparta na znanym teleturnieju telewizyjnym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas czwartych i piątych, którym kibicowali młodsi koledzy.

Turniej podzielonym był na trzy etapy.  Do drugiej rundy przeszli wszyscy uczestniczy, co oznaczało, że każdy z nich odpowiedział poprawnie na dwa zadane pytania. Trójkę finalistów wyłoniono po zadaniu 75 pytań, co świadczy o wysokim poziomie wiedzy uczestników turnieju.

A oto wyniki:

I miejsce  – Dawid Piątek (kl. VA)

II miejsce – Hanna Jakubowska (kl. VA)

III miejsce – Natasza Mysłowska (kl. VA)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gratulacje od Pani Dyrektor Wioletty Olejnik,  pamiątkowe dyplomy, a laureaci również nagrody książkowe.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród konkursowych.

 

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom konkursu gratulujemy dużej wiedzy z dziedziny ekologii i życzymy dalszych sukcesów.

  ____________________________

Opracowała: Magdalena Nadymus

Wioletta Olejnik 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4