Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa

SIENKIEWICZOWSKI FESTIWAL NAUK MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZNYCH III EDYCJA

13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Sienkiewiczowski Festiwal Nauk Matematyczno – Przyrodnicznych. Była to już III edycja konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.

Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej i w trzyosobowych zespołach zmagali się z nietypowymi zadaniami z dziedziny matematyki i przyrody. Były to m.in. anagramy, tangramy, zadania z „zapałkami”, zakupy w sklepie, zadania z mapą, tzw. państwa i miasta, krzyżówka przyrodnicza, zadanie „sprawne rachunki”, czy łamigłówki matematyczne.

W czasie przerwy dzieci mogły odpocząć oraz zjeść przygotowany przez Szkołę Podstawową w Jaczowie poczęstunek.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi konkurencjami, byli mocno zaangażowani w każde zadanie, a ważną umiejętnością, którą doskonalili w czasie zmagań była praca w grupach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz upominki zakupione przez panią dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.

Następnie Pani Dyrektor Wioletta Olejnik podziękowała nauczycielom za przygotowanie Festiwalu, uczniom za dobrą zabawę oraz duże zaangażowanie podczas rozwiązywania zadań.

Ogłoszenie wyników Festiwalu nastąpi w maju podczas uroczystości z okazji XX rocznicy nadania naszej szkole imienia Henryka Sienkiewicza.

 

Organizatorkami konkursu były: p. Agnieszka Wodnicka, p. Magdalena Nadymus, p. Bogusława Molińska oraz  p. Anna Szyszkowska.

 

__________________________

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka  Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4