Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiwa

Wielka Gala Patriotyczna w Głogowie

25 marca  w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się uroczysta gala połączona z wernisażem prac zgłoszonych do IV edycji Konkursu Plastyczno-Historycznego “Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej, Instytutu Pamięci Narodowej, Gminy Miejskiej Głogów oraz Gminy Wiejskiej Głogów.

Konkurs “Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni” to największy i najbardziej prestiżowy konkurs plastyczno-historyczny w całym zagłębiu miedziowym, zorganizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów. Z koncertem o patriotycznym przekazie wystąpił Tadek Polkowski. Wydarzenie swoim występem uświetnił chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie. Nie zabrakło także krótkich występów teatralnych i recytatorskich.

– My, współcześni Polacy jesteśmy szczęśliwym pokoleniem. Żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Rok 2018 to rok stulecia odbudowy niepodległego państwa polskiego. Naszym zadaniem jest dbanie o tradycje, o pamięć. Częścią ważną tej tradycji i pamięci to są losy, etos żołnierzy niezłomnych, wyklętych. Przybyłem tutaj, aby podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom i organizatorom konkursu. Gratuluję też inicjatywy, jaką jest Patriotyczny Głogów. To wydarzenie jest możliwe dzięki wam wszystkim – powiedział Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty.

 

Z dumą informujemy, że spośród 970 prac z różnych szkół, praca naszej uczennicy została zauważona i doceniona.

Wyróżnienie w kategorii klas 4-7 otrzymała:

Natasza Mysłowska z klasy Va

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Agnieszka Wodnicka

Wioletta Olejnik,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4