Logo frontera
E-dziennik
Historia wpisów
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa

Książka na miarę naszych czasów

Książka na miarę naszych czasów

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej pod hasłem Książka w XXI wieku, zorganizowanej w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej. Zajęcia dla młodych czytelników prowadziła bibliotekarka – Patrycja Barna w oparciu o autorski scenariusz, który w atrakcyjny i nieszablonowy sposób udowadniał, że książka nie jest przeżytkiem.

Książki zapisane w formacie audio, cyfrowe, multimedialne, interaktywne to tylko niektóre propozycje dla „tubylców sieciowych”, dla których książka papierowa powoli staje się anachronizmem.

Uczestnicy zajęć prowadzonych w jerzmanowskiej bibliotece mieli okazję przetestować wszystkie nowe formy książki omówione w prezentacji multimedialnej,  dowiedzieli się, jak korzystać z aplikacji ułatwiających pobieranie i czytanie książek w formie elektronicznej, a także jak korzystać z zasobów bibliotek cyfrowych. Niezwykłym wyzwaniem było nagranie audiobooka czy korzystanie z książki interaktywnej.

Spotkanie z młodzieżą było również doskonałą okazją do promocji nowej e-usługi biblioteki – dostępu do wypożyczalni internetowej Legimi, dzięki której czytelnicy mogą korzystać z ponad  20 tys. publikacji za darmo.

Opracowała: Zofia Głowacka

Wioletta Olejnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie

Filtr tematów
Nadchodzące wydarzenia
  • No upcoming events
AEC v1.0.4